MS3476W24-19AX
MS3476W24-19AX
Part Number
MS3476W24-19AX
Description
CONN PLUG HSNG MALE 19POS INLINE
Data sheet
MS3476W24-19AX.pdf
    RoHSRoHS
    TypeFor Male Pins
    FeaturesCoupling Nut
    ShieldingUnshielded
    OrientationX
    Part StatusActive
    Contact Size12
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishChromate over Cadmium
    Housing ColorOlive Drab
    Number of Positions19
    Shell Size - Insert24-19
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS3476W24-19AX
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS3476W24-19AX C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS3476W24-19AX 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS3476W24-19AX 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry