MS3476L12-10BX
MS3476L12-10BX
Part Number
MS3476L12-10BX
Description
CONN PLUG HSG FMALE 10POS INLINE
Data sheet
MS3476L12-10BX.pdf
    RoHSRoHS
    TypeFor Female Sockets
    FeaturesCoupling Nut
    ShieldingUnshielded
    OrientationX
    Part StatusActive
    Contact Size20
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishElectroless Nickel
    Housing ColorSilver
    Number of Positions10
    Shell Size - Insert12-10
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS3476L12-10BX
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS3476L12-10BX C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS3476L12-10BX 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS3476L12-10BX 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry