MS3475L18-11AZ
MS3475L18-11AZ
Part Number
MS3475L18-11AZ
Description
CONN PLUG HSNG MALE 11POS INLINE
Data sheet
MS3475L18-11AZ.pdf
    RoHSRoHS
    TypeFor Male Pins
    FeaturesCoupling Nut
    ShieldingShielded
    OrientationZ
    Part StatusActive
    Contact Size16
    Number of Positions11
    Shell Size - Insert18-11
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS3475L18-11AZ
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS3475L18-11AZ C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS3475L18-11AZ 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS3475L18-11AZ 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry