MS3471A12-10A
MS3471A12-10A
Part Number
MS3471A12-10A
Description
CONN RCPT HSNG MALE 10POS INLINE
Data sheet
MS3471A12-10A.pdf
    ShieldingUnshielded
    OrientationN (Normal)
    Part StatusActive
    Contact Size20
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishAnodized
    Housing ColorBlack
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Shell Size, MIL-
    Mounting Feature-
    Primary Material-
    Ingress ProtectionEnvironment Resistant
    Number of Positions10
    Shell Size - Insert12-10
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS3471A12-10A
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS3471A12-10A C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS3471A12-10A 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS3471A12-10A 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry