MS27467T19F32HC-LC
MS27467T19F32HC-LC
Part Number
MS27467T19F32HC-LC
Description
CONN PLUG HSG MALE 32POS INLINE
Data sheet
MS27467T19F32HC-LC.pdf
    RoHSRoHS
    TypeFor Male Pins
    FeaturesCoupling Nut
    ShieldingShielded
    OrientationC
    Part StatusActive
    Contact Size20
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishElectroless Nickel
    Housing ColorSilver
    Number of Positions32
    Shell Size - Insert19-32
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS27467T19F32HC-LC
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS27467T19F32HC-LC C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS27467T19F32HC-LC 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS27467T19F32HC-LC 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry