MS27467T15B18HB-LC
MS27467T15B18HB-LC
Part Number
MS27467T15B18HB-LC
Description
CONN PLUG HSG MALE 18POS INLINE
Data sheet
MS27467T15B18HB-LC.pdf
    RoHSRoHS
    TypeFor Male Pins
    FeaturesCoupling Nut
    ShieldingShielded
    OrientationB
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishChromate over Cadmium
    Housing ColorOlive Drab
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypePlug Housing
    Shell Size, MIL-
    Mounting Feature-
    Primary Material-
    Ingress ProtectionEnvironment Resistant
    Number of Positions18
    Shell Size - Insert15-18
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS27467T15B18HB-LC
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS27467T15B18HB-LC C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS27467T15B18HB-LC 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS27467T15B18HB-LC 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry