MS27466T21F11AC
MS27466T21F11AC
Part Number
MS27466T21F11AC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 11POS PNL MT
Data sheet
MS27466T21F11AC.pdf
    ShieldingShielded
    OrientationC
    Part StatusActive
    Contact Size12
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishElectroless Nickel
    Housing ColorSilver
    Number of Positions11
    Shell Size - Insert21-11
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS27466T21F11AC
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS27466T21F11AC C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS27466T21F11AC 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS27466T21F11AC 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry