MS27466T21F11A
MS27466T21F11A
Part Number
MS27466T21F11A
Description
CONN RCPT HSNG MALE 11POS PNL MT
Data sheet
MS27466T21F11A.pdf
    RoHSRoHS
    TypeFor Male Pins
    Features-
    ShieldingShielded
    OrientationN (Normal)
    Part StatusActive
    Contact Size12
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishElectroless Nickel
    Housing ColorSilver
    Number of Positions11
    Shell Size - Insert21-11
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for MS27466T21F11A
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 MS27466T21F11A C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 MS27466T21F11A 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 MS27466T21F11A 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry