AFD51-20-39PX-6141
AFD51-20-39PX-6141
Part Number
AFD51-20-39PX-6141
Description
CONN RCPT HSNG MALE 39POS INLINE
Data sheet
AFD51-20-39PX-6141.pdf
    ShieldingUnshielded
    OrientationX
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishCadmium
    Housing ColorOlive Drab
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for AFD51-20-39PX-6141
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 AFD51-20-39PX-6141 C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 AFD51-20-39PX-6141 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 AFD51-20-39PX-6141 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry