AFD50-24-19SY-6141
AFD50-24-19SY-6141
Part Number
AFD50-24-19SY-6141
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Data sheet
AFD50-24-19SY-6141.pdf
    RoHSRoHS
    TypeFor Female Sockets
    Features-
    ShieldingUnshielded
    OrientationY
    Part StatusActive
    Contact Size12
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishCadmium
    Housing ColorOlive Drab
    Number of Positions19
    Shell Size - Insert24-19
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for AFD50-24-19SY-6141
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 AFD50-24-19SY-6141 C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 AFD50-24-19SY-6141 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 AFD50-24-19SY-6141 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry