AFD50-12-10SZ-6233
AFD50-12-10SZ-6233
Part Number
AFD50-12-10SZ-6233
Description
CONN RCPT HSG FMALE 10POS PNL MT
Data sheet
AFD50-12-10SZ-6233.pdf
    ShieldingUnshielded
    OrientationZ
    Part StatusActive
    Contact Size20
    Contact TypeCrimp
    Shell FinishNickel
    Housing ColorSilver
    Number of Positions10
    Shell Size - Insert12-10
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for AFD50-12-10SZ-6233
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    C48-10R10-5S7-106 C48-10R10-5S7-106 AFD50-12-10SZ-6233 C48-10R10-5S7-106 Cinch Connectivity Solutions CONN RCPT HSNG FMALE 5POS PNL MT   Inquiry
    1422853 1422853 AFD50-12-10SZ-6233 1422853 Phoenix Contact CONN 5POS SKT ANGLED M12 A-CODED   Inquiry
    1613726 1613726 AFD50-12-10SZ-6233 1613726 Phoenix Contact CONN PLG HSG FMALE 16POS INLINE   Inquiry