SFR10EZPF1582 SFR10EZPF1582
SFR10EZPF1582
Part Number
SFR10EZPF1582
Description
RES 15.8 KOHM 1% 1/8W 0805
Data sheet
SFR10EZPF1582.pdf
    Part StatusActive
    Resistance15.8 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThick Film
    FeaturesAnti-Sulfur
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)