RN73R2BTTD9103D25 RN73R2BTTD9103D25
RN73R2BTTD9103D25
Part Number
RN73R2BTTD9103D25
Description
RES 910K OHM 0.5% 1/4W 1206
Data sheet
RN73R2BTTD9103D25.pdf
    Part StatusActive
    Resistance910 kOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThin Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)