RN73H2ETTD3361F50 RN73H2ETTD3361F50
RN73H2ETTD3361F50
Part Number
RN73H2ETTD3361F50
Description
RES 3.36K OHM 1% 1/4W 1210
Data sheet
RN73H2ETTD3361F50.pdf
    Part StatusActive
    Resistance3.36 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionMetal Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)