RN732BTTD1820F25
RN732BTTD1820F25
Part Number
RN732BTTD1820F25
Description
RES 182 OHM 1% 1/8W 1206
Data sheet
RN732BTTD1820F25.pdf
    Part StatusLast Time Buy
    Resistance182 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    FeaturesMoisture Resistant
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)