RN731JTTD2180B10 RN731JTTD2180B10
RN731JTTD2180B10
Part Number
RN731JTTD2180B10
Description
RES 218 OHM 0.1% 1/16W 0603
Data sheet
RN731JTTD2180B10.pdf
    Part StatusNot For New Designs
    Resistance218 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThin Film
    FeaturesMoisture Resistant
    Temperature Coefficient±10ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)