RK73B1FRTTBL114J RK73B1FRTTBL114J
RK73B1FRTTBL114J
Part Number
RK73B1FRTTBL114J
Description
RES 110K OHM 5% 1/32W 1005
Data sheet
RK73B1FRTTBL114J.pdf
    Part StatusActive
    Resistance110 kOhms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.03W, 1/32W
    CompositionThick Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package1005
    Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
    Height - Seated (Max)0.006" (0.15mm)