M55342K09B453ARWS M55342K09B453ARWS
M55342K09B453ARWS
Part Number
M55342K09B453ARWS
Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1W 2512
Data sheet
M55342K09B453ARWS.pdf
    Part StatusActive
    Resistance453 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)1W
    CompositionThin Film
    FeaturesMilitary, Non-Inductive
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Supplier Device Package2512
    Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.033" (0.84mm)
    Number of Terminations2
    Failure RateR (0.01%)