M55342E12B4B64RWI M55342E12B4B64RWI
M55342E12B4B64RWI
Part Number
M55342E12B4B64RWI
Description
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/10W 0603
Data sheet
M55342E12B4B64RWI.pdf
    Part StatusActive
    Resistance4.64 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    CompositionThin Film
    FeaturesMilitary, Non-Inductive
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)0.033" (0.84mm)
    Number of Terminations2
    Failure RateR (0.01%)