ESR18EZPF7873 ESR18EZPF7873
ESR18EZPF7873
Part Number
ESR18EZPF7873
Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/2W 1206
Data sheet
ESR18EZPF7873.pdf
    Part StatusActive
    Resistance787 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)