CRCW0603510RJNEAC CRCW0603510RJNEAC
CRCW0603510RJNEAC
Part Number
CRCW0603510RJNEAC
Description
RES 510 OHM 5% 1/10W 0603
Data sheet
CRCW0603510RJNEAC.pdf
    Part StatusActive
    Resistance510 Ohms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    CompositionThick Film
    Features-
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)