CRCW06031R20JNEAC CRCW06031R20JNEAC
CRCW06031R20JNEAC
Part Number
CRCW06031R20JNEAC
Description
RES 1.2 OHM 5% 1/10W 0603
Data sheet
CRCW06031R20JNEAC.pdf
    Part StatusActive
    Resistance1.2 Ohms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    CompositionThick Film
    Features-
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)