CRCW04024K30JNEE CRCW04024K30JNEE
CRCW04024K30JNEE
Part Number
CRCW04024K30JNEE
Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/16W 0402
Data sheet
CRCW04024K30JNEE.pdf
Series
CRCW
    Specifications
    SeriesCRCW
    Part StatusActive
    Resistance4.3 kOhms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)