CRCW04022M80FKEDC CRCW04022M80FKEDC
CRCW04022M80FKEDC
Part Number
CRCW04022M80FKEDC
Description
RES 2.8M OHM 1% 1/16W 0402
Data sheet
CRCW04022M80FKEDC.pdf
    Part StatusActive
    Resistance2.8 MOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThick Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)