CRCW0402154RFKEDC CRCW0402154RFKEDC
CRCW0402154RFKEDC
Part Number
CRCW0402154RFKEDC
Description
RES 154 OHM 1% 1/16W 0402
Data sheet
CRCW0402154RFKEDC.pdf
    Part StatusActive
    Resistance154 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThick Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)