CRCW040212R4FKEDC CRCW040212R4FKEDC
CRCW040212R4FKEDC
Part Number
CRCW040212R4FKEDC
Description
RES 12.4 OHM 1% 1/16W 0402
Data sheet
CRCW040212R4FKEDC.pdf
    SeriesCRCW-C
    Part StatusActive
    Resistance12.4 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThick Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)