VJ1206Y333KXAPW1BC VJ1206Y333KXAPW1BC
VJ1206Y333KXAPW1BC
Part Number
VJ1206Y333KXAPW1BC
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Data sheet
VJ1206Y333KXAPW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.033µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)