VJ1206Y332KXBAR
VJ1206Y332KXBAR
Part Number
VJ1206Y332KXBAR
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 1206
Data sheet
VJ1206Y332KXBAR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
VJ
    Specifications
    SeriesVJ
    Part StatusActive
    Capacitance3300pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.067" (1.70mm)