VJ1206V684MXQCW1BC
VJ1206V684MXQCW1BC
Part Number
VJ1206V684MXQCW1BC
Description
CAP CER 0.68UF 10V Y5V 1206
Data sheet
VJ1206V684MXQCW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.68µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientY5V (F)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)