VJ1206A680JXBMR
VJ1206A680JXBMR
Part Number
VJ1206A680JXBMR
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
Data sheet
VJ1206A680JXBMR.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance68pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.067" (1.70mm)