VJ1206A221GXJCW1BC
VJ1206A221GXJCW1BC
Part Number
VJ1206A221GXJCW1BC
Description
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 1206
Data sheet
VJ1206A221GXJCW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance220pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)