VJ0805Y821KXBMP VJ0805Y821KXBMP
VJ0805Y821KXBMP
Part Number
VJ0805Y821KXBMP
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 820PF 100V X7R 0805
Data sheet
VJ0805Y821KXBMP.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
VJ
    Specifications
    SeriesVJ
    Part StatusActive
    Capacitance820pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)