VJ0805Y681MXBAC VJ0805Y681MXBAC
VJ0805Y681MXBAC
Part Number
VJ0805Y681MXBAC
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0805
Data sheet
VJ0805Y681MXBAC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance680pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)