VJ0805Y332KXAAP VJ0805Y332KXAAP
VJ0805Y332KXAAP
Part Number
VJ0805Y332KXAAP
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805
Data sheet
VJ0805Y332KXAAP.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance3300pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)