VJ0805Y181MXAPW1BC VJ0805Y181MXAPW1BC
VJ0805Y181MXAPW1BC
Part Number
VJ0805Y181MXAPW1BC
Description
CAP CER 180PF 50V X7R 0805
Data sheet
VJ0805Y181MXAPW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance180pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)