VJ0805V223MXBCW1BC VJ0805V223MXBCW1BC
VJ0805V223MXBCW1BC
Part Number
VJ0805V223MXBCW1BC
Description
CAP CER 0.022UF 100V Y5V 0805
Data sheet
VJ0805V223MXBCW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.022µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientY5V (F)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)