VJ0805A331KXBAC VJ0805A331KXBAC
VJ0805A331KXBAC
Part Number
VJ0805A331KXBAC
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
Data sheet
VJ0805A331KXBAC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance330pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)