VJ0805A151FXQPW1BC
VJ0805A151FXQPW1BC
Part Number
VJ0805A151FXQPW1BC
Description
CAP CER 150PF 10V C0G/NP0 0805
Data sheet
VJ0805A151FXQPW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance150pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)