VJ0603Y822KXJAP VJ0603Y822KXJAP
VJ0603Y822KXJAP
Part Number
VJ0603Y822KXJAP
Description
CAP CER 8200PF 16V X7R 0603
Data sheet
VJ0603Y822KXJAP.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance8200pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.038" (0.97mm)