VJ0603Y682KXBAP VJ0603Y682KXBAP
VJ0603Y682KXBAP
Part Number
VJ0603Y682KXBAP
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Data sheet
VJ0603Y682KXBAP.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance6800pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.038" (0.97mm)