VJ0603V334MXXPW1BC VJ0603V334MXXPW1BC
VJ0603V334MXXPW1BC
Part Number
VJ0603V334MXXPW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 0603
Data sheet
VJ0603V334MXXPW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.33µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientY5V (F)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Features-
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)