VJ0603A330JXCAP VJ0603A330JXCAP
VJ0603A330JXCAP
Part Number
VJ0603A330JXCAP
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 0603
Data sheet
VJ0603A330JXCAP.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance33pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.038" (0.97mm)