VJ0603A121FXAPW1BC VJ0603A121FXAPW1BC
VJ0603A121FXAPW1BC
Part Number
VJ0603A121FXAPW1BC
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Data sheet
VJ0603A121FXAPW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance120pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)