VJ0402Y821JXACW1BC VJ0402Y821JXACW1BC
VJ0402Y821JXACW1BC
Part Number
VJ0402Y821JXACW1BC
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0402
Data sheet
VJ0402Y821JXACW1BC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance820pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)