VJ0402Y331KXXAP VJ0402Y331KXXAP
VJ0402Y331KXXAP
Part Number
VJ0402Y331KXXAP
Description
CAP CER 330PF 25V X7R 0402
Data sheet
VJ0402Y331KXXAP.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance330pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.024" (0.60mm)