GA1206Y682KBJBR31G
GA1206Y682KBJBR31G
Part Number
GA1206Y682KBJBR31G
Description
CAP CER 6800PF 16V X7R 1206
Data sheet
GA1206Y682KBJBR31G.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance6800pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.067" (1.70mm)