GA1206A330JBBBT31G
GA1206A330JBBBT31G
Part Number
GA1206A330JBBBT31G
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 1206
Data sheet
GA1206A330JBBBT31G.pdf
    Part StatusLast Time Buy
    Capacitance33pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.067" (1.70mm)