GA1206A120JBABT31G
GA1206A120JBABT31G
Part Number
GA1206A120JBABT31G
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
GA1206A120JBABT31G.pdf
    SeriesGA
    Part StatusLast Time Buy
    Capacitance12pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.067" (1.70mm)