GA0805Y154JXJBR31G
GA0805Y154JXJBR31G
Part Number
GA0805Y154JXJBR31G
Description
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805
Data sheet
GA0805Y154JXJBR31G.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.15µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)