GA0805A680GXEBP31G
GA0805A680GXEBP31G
Part Number
GA0805A680GXEBP31G
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 0805
Data sheet
GA0805A680GXEBP31G.pdf
    SeriesGA
    Part StatusLast Time Buy
    Capacitance68pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)